Zalety i wady franczyzy

Wybór franczyzy wiąże się z zaletami i wadami. Dlatego warto rozważyć je wszystkie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Zalety franczyzy

Kantor internetowy jest coraz chętniej wybierany w Polsce. W najlepszym przypadku, franchising zapewnia możliwość zakupu w istniejącym, udanym modelu biznesowym, który ma udokumentowane osiągnięcia.

Do ważnych zalet możemy też zaliczyć udany program szkoleniowy, solidny łańcuch dostaw i fachowe wsparcie techniczne. Niektóre z najbardziej znanych marek osiągają imponujące wskaźniki sukcesu, a szanse na niepowodzenie są naprawdę niewielkie.

Decydując się na franczyzę, dostajemy gotową firmę, która jest gotowa i czeka, aż zaczniemy działalność. Jeśli koncentrujemy się na szczegółach, dobrze podążamy za wskazówkami i czujemy się komfortowo z ustalonymi szczegółami, franchising zapewnia szybki i łatwy sposób na zostanie właścicielem firmy.

W zależności od wybranej przez nas franczyzy, możemy wybrać opcję zakupu w świetnej lokalizacji lub budowę od podstaw w nowej lokalizacji. Ta pierwsza opcja pozwala nam wkroczyć i przejąć firmę, która ma już bazę klientów, udokumentowane przepływy gotówki i obecnych pracowników.

Franchising zapewnia również wyraźny plan wyjścia. Kiedy jesteśmy gotowi, aby przejść na emeryturę, możemy sprzedać istniejącą, znaną firmę innemu potencjalnemu właścicielowi franczyzy. Wymiana walut wymaga wcześniejszej rejestracji na portalu.

Wady franczyzy

Kantor online jest bardzo konkurencyjny, jeśli weźmiemy pod uwagę kantory stacjonarne i banki. Franchising stawia też wyzwania. Kupowanie franczyzy może być kosztowną opcją.

Franczyza wiążą się także z bieżącymi wydatkami, które zmniejszają nasze zarobki. Są to opłaty, które muszą być uiszczane właścicielowi całego przedsięwzięcia. Ogólne statystyki mogą być często mylące. Ogólnie wskaźnik niepowodzenia waha się między 15-20%. Jednak w rzeczywistości jest tak, że niektóre przedsięwzięcia są udane w 99%, a niektóre tylko w 60%. Nie wszystkie franczyzy są sobie równe, dlatego musimy się uważnie rozglądnąć, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Ważne jest, aby pamiętać, że kupowanie franczyzy jest jak kupowanie planu na sukces. Jak wszystkie plany, są udane tylko wtedy, gdy ściśle za nimi podążamy. Skandaliczne sytuacje, szkodliwe działania i wpadki również wpływają na postrzeganie franczyzy.

Nasze życie może być związane z cudzym wizerunkiem, musimy o tym pamiętać, jeśli chcemy zdecydować się na franczyzę. Internetowy kantor wymiany walut oferuje bardzo korzystne kursy poszczególnych walut.