Bitcoin, czyli waluta internetowa

Bitcoin to jedna z najbardziej popularnych kryptowalut, która dzięki ogromnemu skokowi wartości w górę, zyskała sławę na skalę światową. Funkcjonuje ona od 2008 roku i od tego czasu istniała możliwość jej wydobycia jak i zakupienia, jednakże pierwotnie za bardzo niewielką cenę.

Ostatnimi czasy doszło do szeregu zmian na rynku jak i giełdzie walut, a także wśród niektórych państw, które uznały Bitcoin za możliwy środek płatniczy, tym samym doszło do zwiększenia jej wartość. W efekcie osoby, które posiadały już wcześniej pewną pulę tych pieniędzy internetowych w ciągu kilkunastu dni stały się milionerami.

Czym tak naprawdę jest Bitcoin?

Bitcoin chociaż określany jest jako kryptowaluta, czyli waluta służąca do obracania nią w internecie, w realnym świecie nie ma swojego odnośnika. Krótko mówiąc, podobnie jak i inne pieniądze tego typu jest ona ciągiem znaków, które układają się w specjalny kod przerabiany dzięki operacjom matematycznym komputerów. Istnieje kilka metod na pozyskanie waluty internetowej.

Z pewnością najbardziej popularnym jest jej zakup na giełdzie czy też innego rodzaju platformach, gdzie za realne pieniądze możemy jak najbardziej nabyć ten rodzaj kryptowaluty lub każdy inny aktualnie dostępny, a trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. Oczywiście istnieje także możliwość brania udziału w procesie wydobywczym samego pieniądza internetowego i tu także wyróżniamy kilka możliwości.

Po pierwsze możemy wykupić udziały w specjalnych chmurach zajmujących się wykopywaniem kryptowalut i tym samym czerpać zyski ze zdobytych przez nią pieniędzy, lub też samodzielnie założyć własną kopalnię wykorzystując do tego odpowiedni sprzęt techniczny jak i konfigurację oprogramowania.

Niemniej jednak druga metoda jest bardziej wymagająca, gdyż mało kto chętnie dzieli się sposobem na to, jak skutecznie pozyskiwać tego rodzaju pieniądze. Co więcej w przypadku tego typu działania, będziemy potrzebowali potężnych kart graficznych, po to aby tworzone tego typu systemy były o wiele bardziej wydajne niż te, które stosujemy w grach komputerowych.

Innymi słowy, w wielu przypadkach samodzielna kopalnia jest z tego powodu nieopłacalna, gdyż musimy wprowadzić ogromną ilość pieniędzy by pozyskać odpowiedni sprzęt, a następnie musi on działać przez długą ilość czasu, tym samym pobierając ogromne ilości prądu, czyli generując wielkie koszta. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na handlu tymi pieniędzmi.