Pożyczki bankowe i pozabankowe

Z pewnością nie raz zastanawialiśmy się, czym różnią się od siebie pożyczki bankowe i pozabankowe, a także na którą z nich się zdecydować. W praktyce wszystko zależy od tego czego oczekujemy od otrzymanych pieniędzy, a także na jaką sumę chcemy się zadłużyć, gdyż będzie to warunkowało rodzaj pożyczki, jaką będzie mogli otrzymać.

Jaką formę pożyczki wybrać?

Jeżeli potrzebujemy dużej ilość pieniędzy, którą będziemy mogli spłacać przez długi okres czasu, a dodatkowo posiadamy stałe źródło dochodu i nie byliśmy wcześniej zadłużeni, to jak najbardziej możemy skorzystać z pożyczek bankowych. Należą one do bardzo bezpiecznych form, które są poświadczone przez samo państwo czy też przez Bank Centralny.

W tym przypadku jednak, osoby które nie spełniają odpowiednich wymogów nie mogą liczyć na pomoc finansową. Dlatego też uciekają się do rozwiązań pozabankowych. Tutaj sytuacja znacząco się różni, gdyż spotkamy się ze znacznie niższymi przyznawanymi pieniędzmi i to dość często na niekorzystnych warunkach dla samego klienta, przez co będzie on zmuszony do spłaty znacznie większej sumy niż w rzeczywistości pożyczył. Niemniej jednak ten rodzaj pożyczek jest o tyle korzystny, gdyż w wielu przypadkach nie sprawdza historii zadłużeń poszczególnych osób, dzięki czemu możemy zadłużyć się po raz kolejny, pozyskując tym samym dodatkowe pieniądze.

Jak szukać firmy pożyczkowej?

Oczywiście nie oznacza to wcale, że pożyczki pozabankowe są złe, gdyż istnieje szereg firm, które faktycznie bardzo przykładają się do jakości oferowanych usług. Jednakże, że znaleźć dobrą, rzetelną firmę, warto skorzystać z internetu i specjalnych porównywarek pożyczkowych i tym samym wybierając taką, która będzie najlepiej dostosowana do nas jak i najbezpieczniejsza.

Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że w przypadku pożyczek pozabankowych, suma pieniędzy jaką będziemy mogli pożyczyć, w szczególności w przypadku pierwszego zadłużenia, nie będzie większa niż kilka tysięcy złotych, co w stosunku do wcześniejszego rozwiązania jest znacznie niższa.

Co więcej, w obu przypadkach musimy zdawać sobie sprawę, że w momencie gdy nie będziemy spłacać naszego długu istnieje szansa na doliczenie dodatkowych kosztów, a także w najgorszym przypadku na wizytę komornika, co dla nas samych nie oznacza nic dobrego. Dlatego też nim weźmiemy pożyczkę, warto zastanowić się dokładnie czy faktycznie będziemy w stanie spłacić taką sumę pieniędzy w określonym czasie.