Ekspresowe znajomości

Chociaż randka online to forma bardzo nieformalna i po samym wirtualnym spotkaniu nikt się żenić nie będzie, traktowana jest ona zwykle dość poważnie. Trwa dłuższą chwilę i portal randkowy zaleca, by się w jej czasie dobrze poznać. A gdyby tak zupełnie zmienić podejście i skrócić randkę do 4 minut? Szaleństwo. Ale jest w nim metoda.

Inne spojrzenie na randki

Pierwsze spotkania, te wirtualne i te klasyczne, zazwyczaj są mało udane. Nawet jeśli jakoś w miarę nam się rozmawia z drugą osobą, nic nie iskrzy. Nudzimy się. Niejednokrotnie chcielibyśmy uciekać, ale głupio tak sobie pójść po kwadransie. Nie dzieje się tak przypadkiem.

Okazuje się bowiem, że panowie po średnio 90 sekundach, a panie po 4 minutach już wiedzą, czy są zainteresowane drugą osobą. Chemia? Podświadomość? Nie ma pewności, ale efekt jest ten sam.

Speed Dating, bo tak się to nazywa, polega na obligatoryjnym skróceniu spotkania do 5 minut. Tyle zawsze wystarcza do określenia, czy jest szansa na coś więcej. Jeśli obie osoby są na tak, można potem spotkać się już w bardziej tradycyjnych warunkach. Za największą zaletę tego podejścia uznaje się to, że nie traci się czasu, dzięki czemu nie trzeba umawiać się na randki z mało interesującą nas osobą.