Nie zmienimy partnera

Randki internetowe pozwalają nam na daleko idącą selekcję osób, z którymi będziemy się spotykać. Trzeba jednak pamiętać, że portal randkowy to nie sklep internetowy z partnerami i partnerkami.

Wszystkie mechanizmy dopasowania partnerskiego czy po prostu filtry, z a pomocą których odnajdujemy osoby „chce mieć dzieci” czy „lubi podróże”, oferują nam tylko ogólne informacje o partnerze, do tego bardzo wybiórcze. W efekcie tego czasami odnajdujemy się w takiej samej pozycji, jak w klasycznych związkach, czyli zainteresowani zmianą partnera. A to się nie uda.

Kompromisy to nie budowa nowego partnera

Człowiek może zmienić swoje zachowanie, ale nie zmieni swojego charakteru. Normalne jest to, że dla związku jesteśmy w stanie pójść na jakieś kompromisy, bo zawsze trzeba umieć się dopasować do potrzeb drugiej osoby. Jeśli jednak będziemy wymagali od drugiej osoby, żeby się dla nas zmieniła, może nam się to udać i jest to wtedy najgorszy scenariusz.

W jego efekcie unieszczęśliwimy bowiem partnera, który w związku będzie się czuł źle. A my sami możemy w końcu dojść do wniosku, że to już nie jest ta osoba, która nas interesowała na początku. W związku fundamentem musi być akceptacja.